menu close menu

ЧИ ВАРТО БОЯТИСЯ ВРОКІВ ТА ЧАРІВ? ВІДПОВІДАЄ ЄП. ЛЕОН ДУБРАВСЬКИЙ

ДУБРАВСЬКИЙ-700x420

Єпископ Леон Дубравський у розмові із CREDO застерігає: насправді треба боятися відсутності живого контакту із Господом та Його Словом, адже саме доказом цього є наша віра у забобони. Трапляється, що люди, навіть вважаючи себе християнами, пов’язують своє погане самопочуття, хвороби чи невдачі із тим, що їх хтось наврочив або ж начарував. Різними способами, свідомо чи підсвідомо, вони намагаються захиститися від впливів злого, використовуючи обереги чи обряди.

— Люди мусять у щось вірити, а якщо не вірять у Бога, то вірять «бабкам», екстрасенсам; вірять у силу захисту та підтримки якоїсь шпильки, вогню, свічки чи воску… Як нема віри в живого Бога, то приходить віра в чари, в дію забобонів та прикмет, обрядів та ворожок. Це велика проблема насправді, ми повинні говорити про це з людьми.

Слід говорити людям про Святі Таїнства, про їхню міць та значення; спершу слід приділяти увагу Таїнствам та заохочувати свідомо їх приймати. Забобони, ворожки, обряди не діють, а Таїнства нам поможуть. Це напевно! Згадаймо часи переслідувань Церкви: навіть тоді дбали про те, аби дитину охрестити. Це Таїнство має велике значення.

Нам постійно треба усвідомлювати, чим насправді є Таїнства: що означає Хрещення, Миропомазання чи Євхаристія. Сповідь, наприклад, — це найкращий екзорцизм, якщо людина готова до цього таїнства. Тоді нікому не треба ні до кого ходити! Сповідь приносить легкість, є ліками на стреси та страхи. Від сповіді людина відходить оздоровленною, несучи велику радість у серці. Звісно, до Таїнств слід приступати свідомо, знаючи, чому ми це робимо, не для того, що так треба, і усі так роблять.

Велику силу має Таїнство Священства; всі йдуть до священика… Неодноразово зустрічаю людей, які кажуть: «Ми вже стільки об’їздили…». Часто після довгих пошуків людина знову приходить по допомогу до Церкви. Адже ніхто так не допоможе, як Церква і священик, якого покликав Господь і обдарував Своєю міццю. Постає питання: чому ж одразу не почати жити за Божими законами? Священик діє від імені церкви, від імені Бога; він має владу, триває апостольське наступництво, що розпочинається від самого Христа, а хто дає владу людям, які якось там намагаються «допомагати»? У чиє ім’я вони діють? Боятися їх не потрібно, слід не звертати на них уваги… Зло роблять і робили завжди, але Господь сильніший за це все.

поробки

Як ми можемо захиститися від впливів злого? Твоя віра тебе оздоровить — так говорить сам Господь. Якщо людина справді вірить Богові, вона не буде покладатися на забообони, не буде щось там підкладати або чіпляти… Таким чином теж віра ослаблюється. Від самого початку, виховуючи та катихизуючи дітей, слід робити наголос на Божиих заповідях, перша з яких: не буде в тебе інших Богів. Особливо звертаюся зараз до батьків. Наприклад, ми вдома часто з батьками повторювали катихизм. Віра — це звернення до Бога, слід також вести до Бога своїх дітей.

До мене звертаються по допомогу люди, я заохочую молитися 40 разів молитву «Отче наш…», Коронку до Божого Милосердя. Мене запитують, якою молитвою молитися при хворобі, є молитва до св. Шарбеля. Одна родина приходить до мене на молитву щотижня, і я бачу зміни. Бог не хоче, щоб ми творили собі кумирів. Важливо повірити, не стояти на роздоріжжі, не вагатися…

Часто люди йдуть під шкідливий вплив; людина має вуха, тому й слухає, що треба зробити, що може допомогти при різних нагодах. Людина слухає, і не знаючи, що робити, починає йти за тим, що «кажуть люди». Але в першу чергу треба слухати Бога. Наша віра у забобони та чари свідчить про те, що ми не виконуємо заповідей, не читаємо Святого Письма, не впроваджуємо у життя молитву «Отче наш…».

Звичайно, у життя кожного із нас приходить страждання: треба також нести свій хрест. Наприклад, хвороба отця Павла Дідори — це великий знак для нас, разом із ним цей хрест несуть батьки і родина. Святі також страждали, сьогодні вони заступаються за нас перед Богом, і Бог вислуховує їх. Знаємо, як багато страждали св. Фаустина, Отець Піо, Мати Тереза, св. Йоан Марія Віаней … Усі вони довіряли до кінця Богові. Треба повірити, насамперед повірити в Бога, та бути гарячим, як читаємо у Книзі Одкровення (пор. Одк 3, 16).

Сатана намагається зашкодити людині, однак вона має багато засобів, аби захиститися від його впливу. Освячення та благословення Церкви також мають велике значення; молитва також має велику силу. Існує, наприклад, обряд освячення «ad omnia», що дозволяє освячувати усі речі. Слід пам’ятати про свячену воду, медальйони та інші сакраменталії. Звичайно, вони не діють магічно, важливо з вірою молитися і просити Бога про захист. Одному чоловікові я подарував розарій. Він розповідав, що довгий час просто носив його у кишені. Його життя почало змінюватися, коли він витягнув його звідти і почав молитися, просячи заступництва Богородиці. Це оберігає від зла

Джерело: CREDO

24.02.2017 | Цікава | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

eleven − six =