menu close menu

НЕ СУДІТЕ (МТ 7, 1-6)


1. Не судіте, щоб вас не судили;

2. бо яким судом судите, таким і вас будуть судити, і якою мірою міряєте, такою і вам відміряють.
3. Чого ти дивишся на скалку в оці брата твого? Колоди ж у власнім оці ти не добачаєш?
4. Або як можеш твоєму братові сказати: Дай, хай вийму скалку в тебе з ока, а он же колода в твоїм оці?
5. Лицеміре! Вийми спершу із свого ока колоду, і тоді побачиш, як вийняти з ока брата твого скалку.
6. Не давайте священне собакам, ані не кидайте перел ваших перед свиньми, щоб не потоптали їх ногами й, обернувшись, вас не роздерли.

Десятки, а можливо сотні разів, ми чуємо Слово Боже, що забороняє нам осуджувати. Ми навіть цілком погоджуємося з руйнівною дією осуду і без жодних заперечень приймаємо даний євангельський уривок як істину. Проте десятки, а можливо сотні разів, протягом навіть одного дня ми здатні осудити іншого. Зате ми не називаємо це осудженням, а лише виявленням найбільш правдивої правди, просто ствердженням фактів, зрештою, необхідністю засудити неправильні вчинки ближнього і т.д. Ми часто знаходимо гарні слова для того, щоб замаскувати факт осуду. Осудженням проте є будь які негативні висловлювання про іншого, що не мають за мету добро іншого чи того, хто слухає ці висловлювання. А отже, якими би правдивими не були наші негативні свідчення про ближнього, якими б фактичними вони не були, якщо вони не служать на благо цього ближнього чи того, хто нас слухає, це є осудженням. Ми таким чином непомітно для нас самих судимо багатьох-багатьох людей, про яких не знаємо, ані чому вони поступають так чи інакше, ані в яких обставинах життя вони діють, ані що керує їхніми вчинками, ані помислів їхніх сердець. Ми переважно нічого не знаємо про людей, яких судимо, проте вважаємо, що знаємо все і все розуміємо, і нашим прямим обов’язком є виявляти їхні помилки. А Христос каже, що ми не здатні добре бачити через колоду в нашім оці. Господь каже, що насправді колода нашого ока спотворює все, що бачимо і знаємо про ближнього. Бог хоче, щоб ми правдиво дивились на сотворений Ним світ, а це неможливо, осуджуючи, адже осуд є свідченням того, що в оці знаходиться колода, а в серці відсутня любов.

За матеріалами :

«Українська Парафія Сергія і Вакха в Римі»

29.10.2019 | Інформація, Пізнавальна | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

six − 6 =