menu close menu

ПАПА: ЯК МАТИ ТЕРЕЗА, ВІДКРИВАЙМО ГОРИЗОНТИ РАДОСТІ ЗНЕВІРЕНИМ

1846192_articolo

 

«Як Мати Тереза, відкриваймо горизонти радості й надії для значної частини людства, що зневірилася та потребує зрозуміння та ніжності», – із таким закликом Папа Франциск звернувся до користувачів соціальної мережі Твіттер, у вівторок, 5 вересня 2017 р., в день літургійного спомину святої Терези з Калькутти, 20-ту річницю смерті засновниці Згромадження Місіонерок Милосердя.

Лауреат Нобелівської премії миру 1979 року, Мати Тереза з Калькутти є прикладом того, що може зробити в житті людина, закохана в Христа. Коли 26 жовтня 1985 року, представляючи її учасникам Загальної Асамблеї, Генеральний Секретар ООН Хав’єр Перес де Куельяр назвав її «наймогутнішою жінкою світу», ця низького зросту черниця, обгорнута білим сарі, переживала неабияке замішання. Вона називала себе «малим олівцем в Божих руках». Як виявилося, цей «малий олівець» написав у історії світу незатерті сторінки милосердя.

Силою своєї віри Мати Тереза зуміла відкрити доми для надання допомоги потребуючим навіть в найнеочікуваніших місцях, таких як Куба чи Радянський Союз. І завжди, коли її запитувано, в чому полягає її секрет, вона відповідала з обеззброюючою простотою: «Молюся».

Проводячи рік тому, 4 вересня, її канонізацію, Папа Франциск зазначив, що «нам буде непросто називати її святою Терезою, бо її святість була настільки близькою нам, настільки ніжною та плідною, що ми й надалі спонтанно казатимемо: Мати Тереза».

Ця канонізація відбулася в Році милосердя. При цій нагоді Святіший Отець побажав: «Нехай ця невтомна працівниця милосердя допоможе нам дедалі краще зрозуміти, що єдиним критерієм нашого діяння є безкорислива любов, вільна від будь-якої ідеології та будь-яких обумовлень, яку виливаємо на всіх, не залежно від мови, культури, раси чи релігії. Мати Тереза любила повторювати: “Може я й не говорю їхньою мовою, але можу усміхнутися”. Носімо у серці її усмішку та даруймо її тим, кого зустрічаємо на своїй дорозі, особливо тим, що страждають. Таким чином відкриємо горизонти радості і надії багатьом зневіреним людям, які потребують зрозуміння та ніжності».

06.09.2017 | Цікава | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

seventeen − 8 =