menu close menu

ПРИЧАСТЯ РОБИТЬ НАС СИЛЬНІШИМИ

Святе Причастя єднає нас із Христом та вириває з егоїзму, а також відкриває нас на інших і єднає з усіма, хто в Ньому. Про це під час сьогоднішньої загальної аудієнції говорив Святіший Отець.

Папа продовжив цикл катехиз про Євхаристію. Близько 15 тисяч вірних зібралося сьогодні послухати аудієнцію Понтифіка. На початку Святіший Отець присвятив кілька думок аналогії між початком весни та духовним життям, пише Радіо Ватикану. «Що стається весною? Цвітуть рослини та дерева», – зауважив Папа, поставивши присутнім запитання: «Чи цвітуть хворі рослини?», «Чи можуть добре квітнути рослини, які не поливають?», «Чи може зацвісти рослина, в якої відрізали коріння?» Коли учасники аудієнції відповіли: «Ні!» – Святіший Отець сказав: «У цьому й полягає послання. Християнське життя має бути життям, яке процвітає: в ділах милосердя, у добрих вчинках. Але якщо не маєш коріння, то не зможеш цвісти. Корінням є Ісус. Тож якщо не перебуваєш з Ісусом, не зможеш квітнути. Якщо не поливати життя молитвою й Святими Таїнствами, чи християнське життя розквітне? Ні! Бо молитва й Святі Таїнства живлять коріння та наше життя квітне. Отож, бажаю вам, щоб ця весна була для вас весною розквіту добрих діл і чеснот».

Повертаючись до роздумів про Святу Месу, Папа підкреслив, що це богослужіння провадить до сакраментального Святого Причастя, до єднання з Ісусом. Саме сакраментального, а не духовного, яке можна прийняти навіть удома. «Ми служимо Євхаристію, щоб живитися Христом, який дарує нам себе самого як у Божому слові, так і в таїнстві вівтаря, щоб ми уподібнювалися до Нього», – сказав він. Під час Святої Меси, розламавши освячений Євхаристійний хліб, священик показує його вірним, запрошуючи їх до євхаристійної трапези: «Ось Агнець Божий, що бере гріхи світу. Блаженні запрошені на Господню вечерю». Як зауважив Святіший Отець, ці слова запрошують відчути «внутрішню єдність із Христом, джерелом радості й святості», що одночасно «приносить радість і спонукає до іспиту сумління».

«Якщо, з одного боку, насправді бачимо відстань, яка віддаляє нас від Христової святості, то з іншого – віримо, що Його Кров “пролита на відпущення гріхів”. Усі ми отримали прощення в Хрещенні, всі ми прощені чи будемо прощені щоразу, коли приступаємо до святого Таїнства Покути. І не забувайте: Ісус завжди прощає і не втомлюється прощати. Це ми втомлюємося просити прощення», – наголосив Святіший Отець. У світлі слів святого Амвросія: «Я, який постійно грішу, потребую завжди мати ліки», ми звертаємо свій погляд до Агнця, який касує гріх, кажучи: «Господи, я не достойний, щоб Ти прийшов до мене, але скажи тільки слово, і одужає душа моя». Далі Папа вказав на те, що хоча ми процесійно підходимо до Причастя, то насправді «це Ісус виходить нам назустріч, щоб уподібнити нас до себе». А «живитися Євхаристією» означає дозволити, аби «те, що приймаємо, нас перемінювало». «Щоразу, коли причащаємося, ще більше уподібнюємося до Ісуса, ще більше перетворюємося в Ісуса. Подібно до того, як хліб і вино перемінилися в Господні Тіло і Кров, так і ті, хто з вірою їх приймають, перетворюються в живу Євхаристію», — сказав Папа, додаючи: «Єднаючи нас із Христом, вириваючи нас із егоїзму, Святе Причастя відкриває нас та єднає з тими, які є одним у Ньому. У цьому – чудо Причастя: ми стаємо тим, що приймаємо».

Після Причастя, як зауважив Святіший Отець, «зберегти у серці отриманий дар» нам допомагає період тиші, молитва в тиші. Тому дуже корисно «продовжити цей момент тиші, розмовляючи у своєму серці з Ісусом». А також — співати псалом чи пісню прослави Господа, «що допомагає нам перебувати в єдності з Господом». Євхаристійна літургія завершується молитвою після Причастя, в якій священик «від імені всіх» складає подяку Богові за те, що вчинив нас «своїми співтрапезниками» та просить, аби те, що ми отримали, «перемінювало наше життя». «Євхаристія робить нас сильними, щоб принести плоди, розквітнути добрими ділами, аби жити по-християнськи», — підсумував Папа, заохотивши: «Приступаймо до Причастя, отримуючи Ісуса, Яякий перемінює нас у себе та робить сильнішими».

Джерело: CREDO

21.03.2018 | Цікава | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

9 + four =