menu close menu

СТРАСНА П’ЯТНИЦЯ. ВИСТАВЛЕННЯ ПЛАЩАНИЦІ

“Благообразний Йосиф, з древа знявши пречистеє тіло Твоє,
плащаницею чистою обвив і ароматами,
в гробі новім, покривши, положив”
(Тропар Великої п’ятниці).

У Страсну Пʼятницю Церква згадує несправедливе засудження, страждання, розп’яття та покладення до гробу тіла Ісуса Христа. В сьогоднішній день Господь сам добровільно віддав своє життя заради нашого спасіння.

Головним християнським обрядом у страсну п’ятницю є винесення плащаниці , яка символізує полотно, в яке був загорнутий Ісус Христос після зняття з Хреста.
Парафіяни нашого храму традиційно взяли участь у богослуженні Вечірньої з виставленням плащаниці, яка розпочалася о 8:00. Чин богослужінь очолив адміністратор храму – отець Тарас Савчук у співслужінні з сотрудником храму – отцем Назарієм Мисяковським. По завершенні відправи люди молитовно приступали, щоб поклонитися Христові лежачому в гробі.

Подібно як Йосиф Ариматейський зняв з хреста та поховав тіло Ісуса, обгорнувши його полотном, так і ми сьогодні виставляємо Плащаницю, щоб прийти до неї, поклонитися пречистому тілу Господньому і цілувати його серцем і устами.

 

06.04.2018 | Новини | 0
Позначки:

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

eighteen + 17 =