menu close menu

СИМВОЛ ВІРИ

imagesБагато з нас знає «Символ віри» напам’ять, ми залюбки співаємо чи читаємо його у Літургії, спонукаємо дітей вивчати цей текст. Деколи молимось «Символом» у приватній молитві. Але вкрай рідко заглиблюємось в його розуміння. Не розуміючи, відповідно, не сповідуємо те, що так впевнено говорять наші уста.

«Символ віри» укладений Отцями перших двох Вселенських соборів (325 і 381 рр.) і неначе «запечатаний» ними, адже соборово було постановлено, що текст «Символу» не підлягає змінам по віки. Чому так?

Тому що Отці добре розуміли, що в різні часи християнства виникатимуть різні єретичні вчення і завжди буде спокуса переписати по-іншому зміст Об’явлення, переданий нам апостолами від Ісуса Христа. Щоб цього не сталося, Отці завбачливо заборонили кому-небудь змінювати текст «Символу».

«Символ» не вичерпує собою все, у що ми віримо. Наприклад, там нічого не сказано про безсмертя людської душі чи про заступництво Богородиці, але «Символ» містить у собі усі найсутнісніші правди християнства або основні догми. І протестанти, і православні, і католики визнають правди, висловлені у «Символі». Це той основний зміст віри, що нас об’єднує.

Наскрізним словом у «Символі» є «вірую». Це слово означає, що я приймаю як істину те, чого не можу торкнутися, побачити, осягнути, що я визнаю існування Вищого за мене, якому довіряю себе самого з усім моїм розумінням чи нерозумінням. Вірувати означає віддавати себе Іншому, Вишньому, довіряти Йому. Вірувати означає визнавати Бога серцем і устами. «Серцем вірується на оправдання, а устами визнається на спасіння» (Рм 10, 10), – навчав св. апостол Павло.

Тож визнаючи Триєдиного Бога устами, потребуємо визнавати Його також серцем. А для цього необхідно в міру своїх можливостей вглиблюватися, вслуховуватися, вдивлятися в тексти «Символу». Кожне речення цього древнього і завжди актуального християнського ісповідання наповнене глибоким змістом, змістом віри. Пізнаючи свою віру, ми утверджуємося у ній, ростемо. Нехай «Символ віри», добре закарбований у нашій пам’яті та добре знаний нашим устам, стане також записаний у наших серцях, помислах, вчинках, життях.

Джерело: Українська парафія Св.Сергія і Св. Вакха в Римі

11.11.2019 | Інформація, Пізнавальна | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

seventeen + eight =