menu close menu

У ХРАМІ СВЯТОЇ СОФІЇ ЗВЕРШИЛИ ЧИН СОБОРУВАННЯ

IMG_8106

У понеділок , 3 квітня  2017 р.Б., у храмі святої Софії відбувся Чин Соборування (Єлеопомазання).

Очолив Чин Соборування о.Тарас Савчук , настоятель храму святої Софії, у співслужінні собору священиків. Разом з ним Таїнство звершували  о.Михайло Кушнір , сотрудник  храму святої Софії, о.Ярослав  Заричанський і о.Юрій  Устяк – з храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, о.Михайло Німак з храму Пресвятої Євхаристії ,Рясне-2, о. Андрій Сліпий з храму святих  Кирила і Мефодія,  о.Юрій Стронянський, з церкви святого Миколая Чудотворця , с. Сонячне, м.Херсон.

Під час Таїнства Єлеопомазання відбулося сім читань із Апостола, сім читань із Євангелія, сім молитов, в яких розповідається про покаяння, зцілення, необхідність вірити і надіятися на Бога, а також бути співчутливими і милосердними. Сім разів відбулося саме єлеопомазання віруючих . Саме така кількість помазань символізує сім дарів Духа Святого та, водночас, нагадує про сім молитов та поклонінь пророка Єлисея, якими він воскресив отрока (4 Цар. 4, 35). Окрім тілесного зцілення, в Таїнстві проситься і відпущення гріхів – бо більшість хвороб є наслідком гріха, тоді як сам гріх – хвороба духовна. IMG_8109

IMG_8119

IMG_8122

IMG_8127

IMG_8135

Встановлення самого Таїнства своєю історією заглиблюється в давнину віків, аж до апостольського періоду. Першопочатково це Таїнство  звершувалося через покладання рук, як воно відображено в книзі Дій Святих апостолів (Дії’ 28. 8-9). Покладання рук для отримання зцілення було замінене вже в апостольський час помазуванням єлеєм.

Ісус Христос установив тайну Єлеопомазання поручивши апостолам зціляти хворих, як про це говорить Євангеліє від Матея: “Прикликавши своїх дванадцять учнів, Ісус дав їм владу над нечистими духами, щоб їх виганяли і лікували всяку хворобу й усяку неміч. (Мт 10. 1, 8).

Святий апостол Яків у своєму посланні говорить: ” Чи хто з вас занедужає, нехай покличе пресвітерів Церкви і нехай помоляться над ним, помазавши його оливою в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого і підведе його Господь; і якщо він гріхи вчинив, простяться йому.” (Як. 5. 14-15). Як  бачимо з цього послання апостола Якова  людина через це Таїнство отримує два Божественні дари. Перший такий дар – це зцілення тілесне, тому що з хворою людиною моляться і інші, а Господь Сам обіцяв: “ Істино також кажу Вам: якщо двоє з вас дійдуть згоди на землі просити про всяку річ, то, чого б вони попросили, буде їм від Отця Мого Небесного; бо, де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там і Я серед них.” (Мф.8.19-20). Другий  дар, що посилається людині у цьому Таїнстві – це відпущення гріхів. Але людина сама повинна прагнути позбутися цього гріховного ярма і перша зробити крок на зустріч Богові.

Чимало людей вважають, що головною благодаттю святого Таїнства Єлеопомазання має бути фізичне зцілення, одужання від хвороби, чудесне вирішення проблеми. Слід розуміти, що Єлеопомазання дає хворому благодать Святого Духа, яка допомагає людині в цілісності її особи йти до спасіння, зміцнює віру й довіру до Бога, зміцнює її в боротьбі проти спокус лукавого.

IMG_8141

IMG_8158 (1)

IMG_8156

Кожний присутній  на Таїнстві Єлеопомазання, який прийняв це  бодай із маленьким зернятком Віри , отримав особливу благодать Божу – Дар зцілення й освячення. І це , незалежно від видимих результатів, піде кожному  на велику духовну користь.

Щиро дякуємо всім священикам , які під час цього Великого посту  уділили Таїнство Єлеопомазання  парафіянам і гостям храму святої Софії!

 

04.04.2017 | Новини | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

ten − 3 =