menu close menu

ВАЖКІ ПИТАННЯ: ЧИ МОЖНА ЙТИ НА ЛІТУРГІЮ В БУДЕНЬ ЗАМІСТЬ НЕДІЛІ?

ПИТАННЯ: Чи можна приходити на Службу Божу не в неділю, а в понеділок, якщо я працюю і в суботу, і в неділю цілий день?

ldths-wthrdb

ВІДПОВІДЬ: Неділя для християн – це день, який відрізняється від всіх інших днів тижня. У цей день ми звершуємо пам’ять Воскресіння Господа Ісуса Христа. «Звершувати пам’ять» – живу пам’ять, що набагато більше, ніж просто спогад, – означає, що в цей день відбувається те ж, що сталося в той самий день Воскресіння. В той день Ісус зустрів Магдалину, благовісницю серед апостолів; Він зустрів благочестивих жінок і дарував їм мир і радість; Він зустрів учнів з Еммаусу, вселив у них мужність, пояснив їм Писання, передав їм те, що змусило горіти їх серця; нарешті, Він зустрів апостолів в Єрусалимській світлиці, давши їм Свого Духа.

Участь в Євхаристії – це основний момент, центр усього тижня віруючого. Але свято і недільний день не зводиться тільки до участі в Святій Літургії. Весь цей день повинен бути виразом радості, солідарності, братської любові.

Неділя – це день, коли Церква робиться видимою, коли вона збирається і виявляє світу свою єдність. Перші християни збиралися саме в неділю, про що свідчать новозавітні тексти. Причому це були не збори час від часу, а обов’язковий звичай, що став традицією.

Але повернемося до автора нашого питання, – якому доводиться працювати і в суботу, і в неділю. Коли відвідування Святої Літургії неможливе з поважних причин ні в суботу ввечері, ні в неділю, необхідно викласти цю проблему настоятелю своєї парафії. Настоятель може звільнити парафіянина від участі в недільній Службі Божій.

«Недільна Євхаристія, – читаємо в Катехизмі Католицької Церкви (2181-III), – це основа і твердження всього християнського життя у вірі. Тому вірні зобов’язані брати участь в Євхаристії в дні запропонованих свят, якщо вони не звільнені від цього зобов’язання з серйозної причини (наприклад, хвороба або догляд за немовлям) або якщо їхній священик зняв з них зобов’язання. Ті, хто свідомо не виконують цього зобов’язання, здійснюють тяжкий гріх».

Відвідування Літургії по понеділках – звичайно, добра справа, але це не є виконанням заповіді шанувати День Господній.

06.02.2018 | Цікава | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

fourteen − 10 =