menu close menu

ВИФЛЕЄМСЬКИЙ ВОГОНЬ У ХРАМІ СВЯТОЇ СОФІЇ

У неділю, 24 грудня 2017 р.Б., Вифлеємський вогонь миру прибув до храму святої Софії. Вже традиійно пластуни процесійно внесли Вифлеємський вогонь до храму, де передали його настоятелю храму отцю Тарасу Савчуку. Дійство відбувалось під виконання
Пісні Вифлеємського вогню миру. Після цього отець Тарас висловив пластунам подяку та побажав їм Божої опіки у виконанні їхньої відповідальної місії – передачі Вифлеємського Вогню Миру.

Тепер у храмі святої Софії також палає Вогонь з самого Вифлеєму, де його частинку мають змогу взяти  парафіяни та всі бажаючі до своїх домівок.

 

26036447_1809499229062332_1626582005_o

26037680_1809499302395658_412551090_o

 

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю.

Долучайтесь до світла Вифлеємського вогню миру і Ви!

24.12.2017 | Новини | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

one × 5 =