menu close menu

З МОЛИТВИ РОЗПОЧАВ РОБОТУ СИНОД ЄПИСКОПІВ УГКЦ 2018

У неділю, 2 вересня, у Львові у соборі Святого Юра з нагоди початку щорічного Синоду Єпископів УГКЦ відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав. «На цьому Синоді центральною темою буде Боже Слово і катехизація. Ми розглянемо, як відбувається в нашій Церкві навчання і проголошення слова Святого Євангелія, наскільки наші вірні черпають із Божого Слова для свого щоденного життя і живуть ним», — зазначив Блаженніший Святослав.

 

 

«Кожен старт в будь-якому змаганні завжди є найважливішим, бо від того, як його почнеш (тобто з яким запалом та енергією), залежить кінцевий результат. Ми починаємо з вершини — з Літургії, яка зранку відбулася у соборі Святого Юра. Ми призиваємо Боже благословення на нас і закликаємо наших вірних, щоб вони молилися за наших ієрархів, за своїх пастирів. Адже вони приїхали сюди, як батьки, які принесли турботи, сподівання і тривоги, але також радощі і надії своїх дітей», — у своєму коментарі пояснив владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

За його словами, кожен Синод є неповторним, його не можна порівнювати з іншими засіданнями. Адже час минає, за рік ми стали мудрішими, досвідченішими, але зустрілися з новими викликами, болями і стражданнями, а також з новими завданнями, до яких нас кличе Всевишній. Саме тому ми повинні шукати нових відповідей, які найкраще будуть відповідати Божій волі для нашої Церкви і народу.

«Звичайно, ми просимо про дар Святого Духа, бо те, що ми хочемо вирішувати, не є нашими планами. Ми не прагнемо просто щось придумувати для Церкви, а відкривати Божу волю для нас і для наших вірних. А Божа воля відкривається у Святому Духові, у смиренному дусі Божого Слова. І саме тому ми розпочинали робоче засідання урочистим прикликанням дару Святого Духа — дару мудрості, якого ми так будемо потребувати. Проте ще є й інший дар, який кожен з нас хотів би мати у цей період — це дар слухання. Господь буде промовляти, я у цьому не сумніваюся. Однак ми, владики, маємо налаштувати наші внутрішні струни і наш внутрішній слух на те, щоби відкрити це Боже Слово, яке буде говорити до нашого серця», — пояснив владика Богдан.

Після Молебню єпископи склали присягу. Владика Богдан пояснив, що присяга виявляє нашу відповідальність за всі праці, а також відповідає також давній традиції, коли ми стараємося не зашкодити. Власне у присязі, яку складають владики, йдеться про те, що ми повинні стриматися від будь-яких необережних висловів, які можуть принести шкоду Церкві.

«Кожен єпископ є вчителем, але він також є й духовним лікарем. Тому наше перше завдання — принести здорову науку для Божого люду, принести ліки — благодать Святого Духа, яка буде зцілювати рани нашого народу (і в жодному разі не зашкодити ніяким вчинком, ніяким необережним словом). Тож саме це допоможе нам зробити ця синодальна присяга», — запевнив владика Богдан.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  Департамент інформації УГКЦ

 

03.09.2018 | Новини | 0
Позначки:, ,

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

3 × 2 =