menu close menu

ЗНАМЕНО ПЕРЕМОГИ

FB_IMG_1489907842151

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемоги благовірному народові на супротивників даруй і хрестом Твоїм охорони люд Твій, – взиваємо до Христа у третю неділю Великого посту, як також у кожну середу та п’ятницю, коли в особливий спосіб почитаємо чесний Хрест Господній.

Відразу помітно з тропаря, що Хрест трактується як певного роду захист проти супротивників. Таке розуміння Хреста Господнього тягнеться ще від часів св. Константина Великого, який у надприродному видінні збагнув, що знаменом Хреста подолає сильнішого від себе супротивника. Однак не можемо розуміти животворящий Хрест передусім як перемогу над ворогом-людиною, яка намагається загарбати чужий край чи поневолити чужий народ. Хрест насамперед є зброєю проти диявола і його підступів.

Хрест – знамено перемоги Богочоловіка над смертю, тлінням, адовим царством та темрявою. У перемозі Христовій беруть водночас участь усі, які увірували в Нього, тому Хрест для християн – знам’я перемоги, надії, світла, а водночас двері воскресення, вхід до Царства, древо життя вічного.

Словами тропаря просимо Господа, щоби Він спас і благословив нас, своє насліддя. Може виглядати дивним, що ми просимо про спасіння, адже воно вже дароване нам у Христі. Так, однак благаємо всеблагого Бога, щоб подав нам мудрість прийняти і вчинити своїм цей великий дар. Христос спас людину, але спасенною людина може бути лише тоді, коли своєю волею прийме дароване. Піснеспів називає християн насліддям Господнім, тобто Його спадкоємством. Таке високе звання притаманне послідовникам Христа, адже у нас прославляється Бог серед світу, у нас Він царює та через нас стає видимим для всього творіння. А ми водночас стаємося спадкоємцями Його воскресення та блаженного Царства.

Тож нехай чесним животворящим Хрестом буде подарована нам славна перемога над супротивниками нашого зростання у Бозі та нашого поступу до дверей раю.

FB_IMG_1489907852050

19.03.2017 | Новини | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

10 − 8 =