menu close menu

ЗВЕРНЕННЯ ОТЦЯ РОМАНА КРАВЧИКА ДО ВІРНИХ, В ЧАСІ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Ми разом з Вами, як та одна парафіяльна сім’я, обходимо час Великого посту. Це час покаяння, поправи. Свята Церква вчить нас, щоб кожний християнин скористався у часі Великої Чотиридесятниці Святою Тайною Сповіді та очистився від своїх гріхів, як навчає нас Слово Боже.

 

Найбільше хочу звернути увагу на подружжя та родинне життя, адже, як повчав праведний митрополит Андрей Шептицький, саме родина є основою людського життя: «Святе, чисте, здорове і щасливе родинне життя ― це наймогутніша сила держави… й найбільше, а може, й єдине щастя людини…».

Звертаюся зі своїм листом помочі і напімнення до Вас, дорогий дідусю та бабуся, тату і мамо, щоб Ви зуміли показати своїм дітям приклад християнського життя та передали свою віру майбутнім поколінням, навчили турбуватися про спасіння своєї душі і майбутнє Царство Небесне, про яке кожен із нас згадує у Символі Віри та через своє життя очікує там бути.

Сімʼя, родина мають бути першою і найголовнішою школою, у якій Ваші діти мають навчитися любити Бога і людей. І якою буде Ваша родина, таким буде й те виховання, яке Ви подаватимете своїм дітям! Саме Ви, батьки, повинні подбати, щоб Ваші діти були добре виховані і навчилися з дитинства правд віри. Як Ваш душпастир, ласкаво пригадую Вам про цей Ваш обов’язок, бо від плодів Вашої праці залежить не тільки майбутнє Ваших дітей, а також Ваше щастя і старість. Єдиним правдивим і великим щастям для сім’ї має бути любов до Бога і служіння Йому.

Дорогі батьки, благаю Вас піклуватися про добре християнське життя у своїх родинах. Заохочуйте своїх дітей брати участь у Божественних Літургіях, приступати до Святих Тайн Сповіді та Причастя. Навчіть їх рано молитися, щоб день був благословенний, а увечері, на сон грядущий, спільно дякуйте Господеві за кожний прожитий день. Памʼятайте, що спільна молитва має велику силу. Докладайте зусиль, щоб у Вашій сім’ї було взаємне порозуміння і повага один до одного. Коли в сімʼях парафіян є порозуміння, то і нам, священикам, приємно це бачити чи чути від Вас, що Ви живете у любові та не маєте нарікань один на одного.

Щаслива та дитина, яка, зростаючи, одержує від батька мудру науку! Отож, дорогі батьки, знаходьте час для спілкування з дітьми, а особливо ― синами: навчіть їх чоловічої шляхетності і чемності, бути добрими та вихованими християнами, як удома, так і в суспільстві. Навчіть дітей молитися за своїх батьків та в намірах нашої Батьківщини. Ідучи до сповіді, заохочуйте та беріть з собою дітей, щоб вони у майбутньому зуміли передати Ваш батьківський урок своїм дітям. Ніколи не зраджуйте свою дружину, подавайте дітям добрий приклад батьківського життя. Навчіть сина правд віри, молитви, шанувати маму, з пошаною ставитися до дідуся та бабусі. Навчіть служити матері, співчувати, шанувати, бо це мама, яка була і є престолом гідності у сім’ї та родині. Нехай діти бачать, як Ви, тату, любите їхню маму, пам’ятаєте її день народження та іменин, стараєтеся, щоб вона гарно виглядала. Може, Вам дорогі чоловіки, це буде виглядати понад міру уваги, але пам’ятайте, що Ви – мужчина, чоловік і батько, якому Господь доручив таку велику гідність і водночас великий обов’язок бути головою християнської сім’ї.

Дорогі жінки, памʼятайте, що Господь привів Вас на світ через Ваших батьків, щоб Ви виконали своє покликання ― бути Жінкою, а через Святе Таїнство Подружжя ― Дружиною та Мамою. Живіть у вірі та довіряйте Богу, плекайте добрий дух у сімʼї та родині. Навчіться шанувати та поважати свого чоловіка ― батька Ваших дітей, будьте для нього окрасою, підтримкою та мудрою порадницею, а для своїх дітей ― прикладом християнської моралі. Як зазначав Великий Митрополит Андрей, «щаслива та дитина, для якої першим словом матері є слово любові, …а перша наука ― Божа наука». Отож, навчайте своїх дітей жертвуватись у молитві, складати пожертви на Службу Божу, на окрасу храму Господнього, на свічку; навчайте їх бути щирими та вдячними Богові за все, що дає нам Предвічний Господь у нашому житті, а головне ― за те, що дарує нам життя вічне.

Дорогі батьки! Навчіть своїх дітей молитися за душі померлих рідних і близьких та турбуватися про їхні могили, адже це є виразом нашої поваги та вдячної памʼяті щодо тих, кого ми знали, любили і шанували. Поясніть дітям, що померлі не лише заслуговують на нашу молитовну памʼять, але й очікують її, адже це єдина форма допомоги, яку ми, живі, можемо їм жертвувати. Не забувайте у поминальній молитві також про жертв аварій, природних катаклізмів та воєн, особливо тих, хто загинув, захищаючи незалежність нашої Батьківщини ― усі вони дуже потребують наших молитов.

Дорогі діти! Слухайтеся в Господі батьків ваших, бо це справедливо. Памʼятайте першу заповідь з обітницею: шануйте батька свого і матір, щоб вам добре було і щоб ви довго прожили на землі. Саме від цього залежить Боже благословення, яке так потрібне вам у вашому житті.

Дорогі шлюбні пари, пам’ятайте, що ви обіцяли у Святій Тайні Подружжя, прирікали один одному любов, вірність, і чесність подружню і не залишати один одного аж до смерті. Живіть за прикладом Божої Родини, адже нема більшого щастя на світі, як правдива, щира любов і згода в сім’ї! Не забувайте, що фундаментом подружжя є правдива любов, що поєднує душі, а «тілесна» ― шукає самої пристрасті і веде до гріха.

Звертаючись до пар, що живуть тільки у цивільному шлюбі, ласкаво прошу Вас полагодити свої подружні стосунки перед Господом Богом та прийти у храм, щоб скріпити свої сімейні узи у Церкві через Святе Таїнство Подружжя.

Насамкінець хочу обійняти кожного з Вас та потиснути руку, але, на жаль, це неможливо. Тож нехай цей мій лист-розважання і лист-напуття обійме кожного з Вас моїм священичим життям і моєю душпастирською турботою. Вітайте всіх, хто поряд з Вами, моєю християнською любов’ю.

З запевненням про молитву

Настоятель

Архикатедрального Собору св. Юра

Митрофорний протоієрей

Роман Кравчик

01.04.2018 | Цікава | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

1 × 5 =